Olejek z kolendry, czyli jak przyspieszyć porost włosów?

Cienkie, słabe i wypadające włosy? Nie martw się, nie tylko ty masz taki problem. Coraz więcej osób w młodym wieku skarży się na pogorszenie kondycji pasemek i skóry głowy. Na szczęście istnieją naturalne i całkiem niezłe metody na przyspieszenie porostu włosów. A nie od dziś wiadomo, że bycie za pan brat z naturą przynosi najlepsze korzyści. Jednym ze sposobów poprawienia stanu włosów jest stosowanie olejku z kolendry. Płyn pozyskuje się z nasion kolendry siewnej, rośliny rosnącej na przydomowych grządkach lub dziko na łąkach. Jest bogaty w wiele witamin i minerałów, dzięki którym nasza skóra i włosy zachowują bardzo dobrą kondycję.

Olejek z kolendry posiada dobroczynny wpływ na skórę głowy i włosy. Pielęgnuje je zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Posiada działanie antybakteryjne i regeneracyjne. Stosowany systematycznie redukuje powstawanie łupieżu, ogranicza wydzielanie sebum, zmniejsza przetłuszczanie się włosów, reguluje pracę gruczołów łojowych. Wzmacnia zarówno cebulki włosowe, jak i same włosy. Dzięki niemu podczas szczotkowania wypada mniej włosów, a skóra głowy nie jest podrażniona. Pasemka są bardziej odporne na uszkodzenia chemiczne (tj. substancje zawarte w farbach i szamponetkach) oraz mechaniczne (nieumiejętne rozczesywanie lub mycie). Olejek z kolendry wspomaga porost włosów na długość i grubość. Poprawia ukrwienie naskórka oraz przyspiesza dopływ tlenu i substancji odżywczych do cebulek włosów. A do tego dogłębnie pielęgnuje i kondycjonuje.

Jak należy aplikować olejek z kolendry, aby mieć zdrowe, długie i mocne włosy? Najbardziej efektywnym sposobem jest wcieranie lekko podgrzanego kosmetyku w skórę głowy przy jednoczesnym wykonywaniu masażu. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko przyspieszymy wchłanianie składników odżywczych; pobudzimy także cebulki włosów do efektywniejszej pracy. Olejek z kolendry nakłada się na suche włosy. Po upływie 30 minut do godziny głowę dokładnie myje się delikatnym szamponem. Włosy i skórę głowy można odżywiać również od wewnątrz. W tym celu należy sporządzić napar lub nalewkę z kolendry. Płyn powinno przyjmować się przed posiłkiem. Tą samą miksturą można nacierać skórę głowy lub stosować ją w formie płukanki.

Czy można samemu zrobić olejek z kolendry? Oczywiście, że tak! Przecież kolendra jest ziołem, które bardzo często uprawiane jest w ogródkach; równie łatwo dostaniemy je w sklepach spożywczych. Jak przygotować olejek z kolendry? Rozgnieć garść nasion tego zioła, a następnie zagotuj. Przestudzone i odcedzone nasionka zalej oliwą z oliwek. Działanie olejku z kolendry możesz wspomóc innymi olejkami, np. słonecznikowym, rozmarynowym, cedrowym lub kminkowym. Wystarczy kilka kropel każdego z nich.

6 komentarzy
  1. Joaśka
  2. Olena
    • Summertime
  3. Marlena
  4. anonimka
  5. Kejtee

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *